We are a leading Manufacturer of amber glass dropper bottle, 30 ml glass dropper bottle, 15 ml glass dropper bottle, 30ml aluminum dropper amber glass bottle, glass dropper bottle and 15 ml amber glass dropper bottle from Ahmedabad, India.






₹ 10.5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 15 ml |
| Neck Size | 18 mm |
| Design | Round |
| Closure Type | Dropper |
| Usage/Application | Pharma |
| USP Type | USP Type III |
| Shape | Round |
| Usage | Pharmaceuticals, Cosmetics, Serum, Essential Oils |
| Size | Round |
| Material | Glass |
Glass Droper Bottle with Glass Droper, Golden Cap and White Teat or Black Teat. Glass Dropper Bottle for Essential Oil





₹ 11.9 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Bottle Color | Amber |
| Glass Type | Glass |
| Capacity | 30ml |
| Dropper Type | Glass dropper |
| Neck Size | 18 mm |
| Usage | Essential oil |
| Design | Round |
| Material | Glass |
| Color | Amber |
| Cap Type | Glass Dropper |
Glass Dropper Bottle With Glass Dropper
Golden Colour Cap + Rubber Team
Avaliable in Amber and Blue Colour Bottle




₹ 10.8 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Bottle Color | Amber |
| Glass Type | Neutral glass |
| Capacity | 15ml |
| Dropper Type | Glass dropper |
| Neck Size | 18 mm |
| Usage | Aromatherapy, Cosmetic, Essential oil |
| Design | Round |
| Material | Glass |
| Product Type | Glass Dropper Bottle |
| Color | Amber |






₹ 14 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 30 ml |
| Bottle Color | Amber |
| Glass Type | amber glass |
| Neck Size | 18 mm |
| Closure Type | Dropper |
| Dropper Type | Glass dropper |
| USP Type | USP Type III |
| Shape | Round |
| Usage | Food & Beverage, Pharmaceuticals, Cosmetics, Essential Oils, Serum |
| Design | Round |


₹ 5.9 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1200 Piece |
| Capacity | 15ml |
| Bottle Color | Amber |
| Closure Type | Droppers |
| Glass Type | Type III glass |
| Usage | Pharma, Cosmetic |
| Shape | Round |
| Material | Glass |
| Usage/Application | Dropper Bottle |
| Color | Amber |
| Surface Finish | Plain |
Amber Glass Dropper Bottle with Plastic Cap Suitable for Homeopathic Glass Dropper Bottle Used in Medicine.
Glass Dropper Bottle with Plastic Dropper and Cap

₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1400 Piece |
| Bottle Shape | Round |
| Closure Type | Dropper Cap |
| Capacity | 15ml |
| Glass Color | Amber |
| Material Grade | Soda Lime Glass |
| Neck Size | 18 mm |
| Usage | Serum, Face Oil, Hair Oil, Essential Oil |
| Design | Round |
| Size | 15ml |
| Material | Glass |




₹ 11.9 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10000 Piece |
| Capacity | 30ml |
| Neck Size | 18 mm |
| Closure Type | Dropper |
| USP Type | USP Type III |
| Shape | Round |
| Usage | Essential Oils |
| Design | Round |
| Material | Glass |
| Product Type | Glass Dropper Bottle |
| Color | Amber |
30ml Glass Dropper Bottle with Golden Cap, Silver Cap, white Silicon Rubber,


₹ 11.3 / PieceGet Latest Price
| Bottle Color | Amber |
| Glass Type | Type III |
| Capacity | 10ml |
| Dropper Type | Glass dropper |
| Neck Size | 18 mm |
| Usage | Essential oil |
| Design | Round |
| Size | 10ml 30ml |
| Material | Glass |
| Product Type | Clear Dropper Bottle |




₹ 8.5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10000 Piece |
| Dropper Capacity | 1 ml |
| Neck Size | 18 mm |
| Assembly Type | Glass Pipette |
| Cap Material | PP |
| Teat Material | Silicone Rubber |
| Usage | Pharma |
| Capacity | 30ml |
| Shape | Glass Dropper Bottle |
| Usage/Application | Clinic |
| Cap Type | Silicon Rubber Cap |
Glass Dropper Assembly with Golden Metal Cap and Best Quality Silicon White Rubber Teat, avaliable in Diffrent size



Bhavik Trentiya (Sales Leader)
Abroach Exim Private Limited
Shed No. 40, Sarovar Industrial Park, Lalgebi Circle Hathijan, SP Ring Road, NR Devashray Ind Park, Ahmedabad - 382445, Gujarat, India





