Pharma Bottle







₹ 10.8 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 15 ml |
| Neck Size | 18 mm |
| Closure Type | Dropper |
| USP Type | USP Type III |
| Shape | Round |
| Usage | Serum, Essential Oils, Food & Beverage, Pharmaceuticals, Cosmetics |
| Size | 15 ml 10 ml 30 ml |
| Material | Glass |
| Product Type | Glass Dropper Bottle |
| Color | Amber |






₹ 11.8 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 30 ml |
| Neck Size | 18 mm |
| Closure Type | Dropper |
| USP Type | USP Type III |
| Shape | Round |
| Usage | Cosmetics, Serum, Essential Oils, Pharmaceuticals, Homeopathic |
| Size | 30 ml |
| Material | Glass |
| Product Type | Glass Dropper Bottle |
| Color | Amber |
30ml Glass Dropper Bottle with Golden Cap, Silver Cap, white Silicon Rubber, 30 ml Glass Dropper Bottle with Metalic cap and Amber Glass Bottle




₹ 3.2 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50000 Piece |
| Neck Size | 18 mm |
| Capacity | ml |
| Closure Type | Dropper |
| USP Type | USP Type III |
| Size | 10 30 60 100 125 200ml |
| Material | Glass |
| Color | Amber |
| Shape | Round |
| Material Type | Moulded Glass |
| Bottle Finish | Natural Amber |
₹ 3.2 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10000 Piece |
| Capacity | 15 ml |
| Neck Size | 22 mm |
| Closure Type | Dropper |
| USP Type | USP Type III |
| Shape | Round |
| Design | Round |
| Size | 15ml |
| Material | Glass |
| Product Type | Amber Bottle |
| Color | Amber |



Bhavik Trentiya (Sales Leader)
Abroach Exim Private Limited
Shed No. 40, Sarovar Industrial Park, Lalgebi Circle Hathijan, SP Ring Road, NR Devashray Ind Park, Ahmedabad - 382445, Gujarat, India

