Prominent & Leading Manufacturer from Ahmedabad, we offer 100 ml glass oil bottle, 250ml marasca glass bottles and 60 ml marasca bottle.


₹ 13 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Glass Color | Clear |
| Neck Type | Screw Cap |
| Brand | Abroach |
| Bottle Shape | Square |
| Closure Material | Aluminium |
| Usage | Olive Oil |
| Material | Glass |
| Shape | Squre |
| Surface Finish | Clear |



₹ 18 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 250ml |
| Glass Color | Clear |
| Neck Type | Screw Cap |
| Bottle Type | Screw Cap Bottle |
| Color | Transparent |
| Brand | Abroach |
| Bottle Shape | Round |
| Closure Material | Aluminium |
| Usage | Olive Oil, Cosmetic Oil, Mustard Oil, Edible Oil |
| Material | Glass |




₹ 10.2 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 60 ml |
| Glass Color | Clear |
| Neck Type | Screw Cap |
| Color | Clear |
| Bottle Shape | Round |
| Closure Material | Metal |
| Usage | Edible Oil, Cosmetic Oil, Aroma Oil, Mustard Oil, Olive Oil |
| Usage/Application | Essential Oil Bottle |
| Surface Finish | Glossy |
| Cap Color | Golden |



Bhavik Trentiya (Sales Leader)
Abroach Exim Private Limited
Shed No. 40, Sarovar Industrial Park, Lalgebi Circle Hathijan, SP Ring Road, NR Devashray Ind Park, Ahmedabad - 382445, Gujarat, India

