Providing you the best range of 6ml pd amber glass bottle, 10ml amber glass bottle, 60ml amber glass bottles and 10ml amber glass bottle with 22mm neck with effective & timely delivery.
₹ 2.2 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10000 Piece |
| Capacity | 6 ml |
| Bottle Color | Amber |
| Neck Finish | Screw |
| Closure Type | Screw cap |
| Design | Round |
| Size | 6 ml |
| Product Type | Amber Bottle |
| Color | Amber |
| Usage | Liquid |
| Cap Type | 22mm Cap |
₹ 2.6 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50000 Piece |
| Capacity | 10 ml |
| Bottle Color | Amber |
| Usage/Application | Pharma |
| Size | 10ml |
| Color | Brown |
| Neck Finish | Screw |
| Brand | Abroach |
| Closure Type | Screw cap |
| Cap Type | 22 mm |
| Usage | Dry syrup, Liquid |

₹ 3.3 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50000 Piece |
| Capacity | 60 ml |
| Neck Size | 25 mm |
| Usage | Pharmaceuticals |
| Design | Round Glass Bottle |
| Size | 10 30 60 100 125 200ML |
| Material | Glass |
| Product Type | Amber Glass Bottle |
| Color | Amber |
| Shape | Round |
| Material Type | Moulded Glass |

₹ 3 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10000 Piece |
| Capacity | 10 ml |
| Neck Size | 22 mm |
| Closure Type | Screw Cap |
| USP Type | USP Type III |
| Shape | Round |
| Design | Round |
| Size | 10ml |
| Material | Glass |
| Product Type | Glass Bottle |
| Color | Amber |



Bhavik Trentiya (Sales Leader)
Abroach Exim Private Limited
Shed No. 40, Sarovar Industrial Park, Lalgebi Circle Hathijan, SP Ring Road, NR Devashray Ind Park, Ahmedabad - 382445, Gujarat, India

